Warto przeczytać
Wynajem apartamentów premium dla firm i instytucji zagranicznych

Popyt na luksusowe nieruchomości stopniowo rośnie. W Trójmieście da się zauważyć coraz większe zainteresowanie klientów nieruchomościami drogimi i usytuowanymi w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach. Nowe Orłowo, Sopot, centrum Gdyni czy pas nadmorski w Gdańsku – to te miejsca budzą obecnie największe zainteresowanie.

Najważniejsze kwestie umowy najmu zawieranej z cudzoziemcem

Dynamiczny rozwój rynku sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników międzynarodowych korporacji i coraz częściej decydujemy się na zawarcie umowy najmu z cudzoziemcem. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy stroną umowy najmu jest osoba fizyczna w tym przypadku , a nie bezpośrednio korporacja, spółka czy firma?


Aktualnie poszukujemy
Poszukujemy nieruchomości

Aktualnie poszukujemy dla naszych kontrahentów następujących apartamentów i domów (czytaj dalej...)

Polecamy
Nieruchomość inwestycyjna na wynajem

Łączna liczba Polaków mieszkająca w wynajmowanych mieszkaniach przekracza 2 mln osób. Udział najmu w krajowym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wynosi ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy poziom ten osiąga 15-20%. Tendencja wzrostowa sprawia, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości na wynajem. Jak robić to z głową, by zminimalizować ryzyko inwestycji? O tym rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką gdyńskiej agencji Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Apartament inwestycyjny niuanse, pułapki, zalety

Właściciele apartamentów chcąc przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem, często stoją przed dylematem, jaką formę wynajmu wybrać – wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy? Warto pamiętać, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie musi wyróżniać się innymi cechami, niż przy długoterminowym. Różnica występuje również w stopie zwrotu inwestycji oraz w kosztach i czasie, które trzeba przeznaczyć na szukanie lokatorów. O apartamentach inwestycyjnych rozmawiamy z Agatą Karolina Lasota, właścicielką kancelarii Lasota Business Consulting.

Wynajem nieruchomości premium pobyt przerasta podaż

Ponad 2 miliony Polaków mieszkało w wynajmowanych mieszkaniach na koniec roku 2016. Szacuje się, że na koniec roku 2017 ta liczba zwiększy się o 10 procent. Tak dynamiczny wzrost cieszy zwłaszcza tych, którzy inwestują w nieruchomości, popyt bowiem kształtuje podaż. Jednym z najlepszych rynków nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest Trójmiasto – twierdzi Agata Karolina Lasota, właścicielka kancelarii Lasota Business Consulting.

ARANŻACJA WNĘTRZ

Zespół architektów Studia Projektowego wykonuje aranżacje wnętrz oparte o wykonawstwo, obejmujące nie tylko architekturę koncepcyjną czy wzornictwo przemysłowe. Wszystkie aranżację to połączenie prostoty i funkcjonalności.


Pracownia powstała z myślą o wymagających inwestorach, ceniących niepowtarzalne rozwiązania projektowe oraz indywidualny styl. Wszystko to decyduje o wyjątkowym efekcie końcowym.

 • Projekty wnętrz : apartamenty, domy
 • Architektura handlowa
 • Architektura biznesowa
 • Wizualizacje
 • Nadzór inwestorski
 • Procesy inwestycyjne
 • Identyfikacja graficzna

Wykonawstwo – realizacja projektu i nadzór

Współpracujemy z kilkoma ekipami wykonawczymi przy realizacji projektów architektonicznych. Do każdego projektu sporządzone zostaje zestawienie materiałów i szacunkowy kosztorys bazujący na budżecie podanym przez klienta. Dzięki przyjętemu systemowi mają Państwo bezpieczeństwo, że nie przekroczą kwoty przeznaczonej na aranżację wnętrz apartamentu, domu czy innej nieruchomości. Nawiązaliśmy również współpracę z poddostawcami materiałów wykończeniowych, którzy oferują szeroki wybór sprawdzonych materiałów w bardzo korzystnych cenach wynegocjowanych przez nas dla Naszych klientów.

Zawartość opracowania projektu wnętrz :

 1. Koncepcja: propozycja układu funkcjonalnego ( z możliwością zmiany do trzech wariantów).
 2. Wizualizacje: przedstawienie wybranego układu w widokach 3d dla każdego wybranego wcześniej pomieszczenia ( z możliwością zmiany kolorystyki do trzech wariantów).
 3. Projekt wnętrz - wykonawczy: układ funkcjonalny, układ posadzek, układ sufitów, plan elektryki, plan oświetlenia, szczegółowe widoki i zabudowy stolarskie
 4. Zestawienie materiałów: okładziny podłogowe i ścienne, armatura i ceramika sanitarna, oświetlenie, RTV i AGD, meble i inne akcesoria zabudowy stolarskie
 5. Zakres prac projektowych: spis wszystkich zmian wprowadzonych w ramach nowej aranżacji mający na celu przyspieszenie wyceny
 6. Nadzór autorski: Obejmuje każdy projekt wnętrz
Nad każdym z naszych projektów prowadzimy nadzór autorski i pilnujemy zgodności z projektem

Dla Twojej wygody istnieje możliwość kompleksowej usługi : kupna i wykończenia apartament przez Lasota Business Consulting Real Estates. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i decydują się na nie bardzo dużo Naszych kontrahentów kupując nieruchomość do celów inwestycyjnych takich, jak wynajem korporacyjny.