Warto przeczytać
Wynajem apartamentów premium dla firm i instytucji zagranicznych

Popyt na luksusowe nieruchomości stopniowo rośnie. W Trójmieście da się zauważyć coraz większe zainteresowanie klientów nieruchomościami drogimi i usytuowanymi w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach. Nowe Orłowo, Sopot, centrum Gdyni czy pas nadmorski w Gdańsku – to te miejsca budzą obecnie największe zainteresowanie.

Najważniejsze kwestie umowy najmu zawieranej z cudzoziemcem

Dynamiczny rozwój rynku sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników międzynarodowych korporacji i coraz częściej decydujemy się na zawarcie umowy najmu z cudzoziemcem. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy stroną umowy najmu jest osoba fizyczna w tym przypadku , a nie bezpośrednio korporacja, spółka czy firma?


Aktualnie poszukujemy
Poszukujemy nieruchomości

Aktualnie poszukujemy dla naszych kontrahentów następujących apartamentów i domów (czytaj dalej...)

Polecamy
Nieruchomość inwestycyjna na wynajem

Łączna liczba Polaków mieszkająca w wynajmowanych mieszkaniach przekracza 2 mln osób. Udział najmu w krajowym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wynosi ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy poziom ten osiąga 15-20%. Tendencja wzrostowa sprawia, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości na wynajem. Jak robić to z głową, by zminimalizować ryzyko inwestycji? O tym rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką gdyńskiej agencji Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Apartament inwestycyjny niuanse, pułapki, zalety

Właściciele apartamentów chcąc przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem, często stoją przed dylematem, jaką formę wynajmu wybrać – wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy? Warto pamiętać, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie musi wyróżniać się innymi cechami, niż przy długoterminowym. Różnica występuje również w stopie zwrotu inwestycji oraz w kosztach i czasie, które trzeba przeznaczyć na szukanie lokatorów. O apartamentach inwestycyjnych rozmawiamy z Agatą Karolina Lasota, właścicielką kancelarii Lasota Business Consulting.

Wynajem nieruchomości premium pobyt przerasta podaż

Ponad 2 miliony Polaków mieszkało w wynajmowanych mieszkaniach na koniec roku 2016. Szacuje się, że na koniec roku 2017 ta liczba zwiększy się o 10 procent. Tak dynamiczny wzrost cieszy zwłaszcza tych, którzy inwestują w nieruchomości, popyt bowiem kształtuje podaż. Jednym z najlepszych rynków nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest Trójmiasto – twierdzi Agata Karolina Lasota, właścicielka kancelarii Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny - czy to się opłaca?

Najem korporacyjny zyskuje coraz to większą popularność w Polsce i na świecie, między innymi ze względu na dynamiczny rozwój przedsiębiorstw korporacyjnych i rosnące zapotrzebowanie na zakwaterowanie gości i pracowników. Dzięki swojej konstrukcji znacznie odbiegającej od tradycyjnego najmu lokalu stanowi interesującą opcję inwestycyjną dla właścicieli apartamentów i mieszkań w wysokim standardzie.

 

Najem lokalu a korporacyjny najem lokalu

Najem lokalu jest umową, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać nieruchomość do użytkowania najemcy, na określony bądź nieokreślony czas w zamian za czynsz. Przy tradycyjnej formie najmu właściciel wynajmuje mieszkanie bezpośrednio osobom prywatnym, zarówno pojedynczym osobom, jak i całym rodzinom. Bardzo często we własnym zakresie musi dbać o stan techniczny mieszkania, pilnować rozliczeń i terminów.

W przypadku najmu korporacyjnego stronami umowy są bezpośrednio  korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe. Same podmioty korporacyjne nie posiadają potrzeb mieszkaniowych, takie potrzeby mogą mieć tylko i wyłącznie osoby fizyczne, dlatego też wynajęte mieszkania są przekazywane na zakwaterowanie kadry menadżerskiej oraz członków organów zarządzających.

 

Realne korzyści z najmu korporacyjnego dla właściciela

 

Proste pozyskiwanie wynajmujących

Pozyskiwanie podmiotów korporacyjnych zainteresowanych wynajmem leży w gestii wyspecjalizowanej firmy. Właściciel nie musi na własną rękę szukać osób, które będą zainteresowane wynajmem. Cały proces rekrutacyjny  jest przeprowadzany bez jego udziału. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, ale również pozwala na dużą oszczędność czasu.

Mniej formalności

Przy najmie korporacyjnym bardzo często następuje scedowanie obowiązków dokumentacyjnych na wyspecjalizowaną firmę. To ona podpisuje stosowne umowy z podmiotami korporacyjnymi, dbając o legalność całej procedury wynajmu. Dodatkowo można zlecić wyspecjalizowanej firmie  troszczenie się o terminowe regulowanie płatności czy zobowiązań użytkowych wynikających z najmu.

Gwarancja stałych dochodów

Najem mieszkania dla pracowników dużych międzynarodowych firm stanowi pewną gwarancję stałego dochodu i bezpieczeństwa wypłaty. Niweluje do minimum ryzyko niewypłacalności podmiotu wynajmującego. Bardzo często faktura za wynajem jest regulowana przez samego pracodawcę, co stanowi dodatkową gwarancję. Właściciel może być spokojny zwrotu wartości inwestycji w perspektywie wynajmu długoterminowego.

Stała kontrola nad stanem mieszkania

Właściciel może zdecydować się na zawarcie umowy o zarządzanie z firmą i wówczas apartament oddany pod najem jest pod jej stałą kontrolą. Firma zajmuje się dbaniem o stan techniczny mieszkania, troszczy się o naprawę usterek, jakie pojawiają się w lokalu. Eksploatacja mieszkania w przypadku najmu komercyjnego jest dużo mniejsza w porównaniu z tradycyjnym najmem. Wiąże się to z prowadzony trybem życia wynajmującego mieszkanie.

 

 

Korzyści dla podmiotów korporacyjnych

 

Najem korporacyjny to również szereg korzyści do pracowników organizacji korporacyjnych. Formalności są ograniczone do minimum, a Najemca otrzymuję jedną fakturę za całość usługi. Mieszkania dostosowane są do potrzeb klientów biznesowych. W pełni wyposażone, posiadające nowoczesne umeblowanie i zlokalizowane  w renomowanych miejscach. W większości przypadków wynajmujący może skorzystać z dodatkowych udogodnień np. miejsca parkingowego w hali garażowej czy strefy rekreacyjnej na terenie danej inwestycji. Zyskuje również idealne warunki do odpoczynku po ciężkim dniu pracy, pełen komfort i prywatność, którą nie może zapewnić pobyt w hotelu.