Warto przeczytać
Wynajem apartamentów premium dla firm i instytucji zagranicznych

Popyt na luksusowe nieruchomości stopniowo rośnie. W Trójmieście da się zauważyć coraz większe zainteresowanie klientów nieruchomościami drogimi i usytuowanymi w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach. Nowe Orłowo, Sopot, centrum Gdyni czy pas nadmorski w Gdańsku – to te miejsca budzą obecnie największe zainteresowanie.

Najważniejsze kwestie umowy najmu zawieranej z cudzoziemcem

Dynamiczny rozwój rynku sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników międzynarodowych korporacji i coraz częściej decydujemy się na zawarcie umowy najmu z cudzoziemcem. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy stroną umowy najmu jest osoba fizyczna w tym przypadku , a nie bezpośrednio korporacja, spółka czy firma?


Aktualnie poszukujemy
Poszukujemy nieruchomości

Aktualnie poszukujemy dla naszych kontrahentów następujących apartamentów i domów (czytaj dalej...)

Polecamy
Nieruchomość inwestycyjna na wynajem

Łączna liczba Polaków mieszkająca w wynajmowanych mieszkaniach przekracza 2 mln osób. Udział najmu w krajowym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wynosi ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy poziom ten osiąga 15-20%. Tendencja wzrostowa sprawia, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości na wynajem. Jak robić to z głową, by zminimalizować ryzyko inwestycji? O tym rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką gdyńskiej agencji Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Apartament inwestycyjny niuanse, pułapki, zalety

Właściciele apartamentów chcąc przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem, często stoją przed dylematem, jaką formę wynajmu wybrać – wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy? Warto pamiętać, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie musi wyróżniać się innymi cechami, niż przy długoterminowym. Różnica występuje również w stopie zwrotu inwestycji oraz w kosztach i czasie, które trzeba przeznaczyć na szukanie lokatorów. O apartamentach inwestycyjnych rozmawiamy z Agatą Karolina Lasota, właścicielką kancelarii Lasota Business Consulting.

Wynajem nieruchomości premium pobyt przerasta podaż

Ponad 2 miliony Polaków mieszkało w wynajmowanych mieszkaniach na koniec roku 2016. Szacuje się, że na koniec roku 2017 ta liczba zwiększy się o 10 procent. Tak dynamiczny wzrost cieszy zwłaszcza tych, którzy inwestują w nieruchomości, popyt bowiem kształtuje podaż. Jednym z najlepszych rynków nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest Trójmiasto – twierdzi Agata Karolina Lasota, właścicielka kancelarii Lasota Business Consulting.

Agata Karolina Lasota

Najem korporacyny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Jaka jest różnica między najmem korporacyjnym, a zwyczajnym wynajmem?

Przy tradycyjnej formie najmu właściciel wynajmuje mieszkanie bezpośrednio osobom prywatnym. Bardzo często we własnym zakresie musi dbać o stan techniczny mieszkania, pilnować rozliczeń i terminów. W przypadku najmu korporacyjnego stronami umowy są bezpośrednio korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe. Wynajem mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania. Bardzo często faktura za wynajem jest regulowana przez samego pracodawcę, co stanowi dodatkową gwarancję.

Jakie są realne korzyści z najmu korporacyjnego dla właściciela mieszkania?

Pozyskiwanie podmiotów korporacyjnych zainteresowanych wynajmem, a także obowiązki dokumentacyjne leżą w gestii wyspecjalizowanej firmy. Właściciel nie musi na własną rękę szukać najemcy. To duża oszczędność czasu i gwarancja stałych i pewnych dochodów. Apartament oddany pod najem jest też pod stałą kontrolą firmy. Eksploatacja mieszkania w przypadku najmu komercyjnego jest dużo mniejsza w porównaniu ztradycyjnym najmem. Wiąże się to z prowadzonym trybem życia wynajmującego mieszkanie. Muszę zaznaczyć tutaj, iż moja agencja może poszczycić się dużą skuteczność działań w wynajmie długoterminowym apartamentów o wysokim standardzie dla sektora biznesu, która kształtuje się na poziomie 92,6 procent (wskaźnik dla apartamentów 2 i 3 pokojowych w nowych inwestycjach o kwocie czynszu powyżej 3000 zł zleconych do wynajmu w okresie ostatnich trzech lat).

Najem korporacyjny to również szereg korzyści dla firm...

Formalności są ograniczone do minimum. Mieszkania dostosowane są do potrzeb klientów biznesowych. W pełni wyposażone, nowocześnie umeblowane i zlokalizowane w renomowanych miejscach. W większości przypadków wynajmujący może skorzystać z dodatkowych udogodnień, np. miejsca parkingowego w hali garażowej, czy strefy rekreacyjnej na terenie danej inwestycji.

Jakiego typu nieruchomości są najpopularniejsze w wynajmie korporacyjnym?

Od 10 lat specjalizuję się w wynajmie korporacyjnym, obserwuję zmieniający się rynek. Dzisiaj najpopularniejsze są nieruchomości usytuowane w pasie nadmorskim oraz w takich dzielnicach jak Gdańsk Oliwa, Przymorze, Wrzeszcz czy Śródmieście. Lasota Business Consulting Real Estates posiada dostęp do szerokiego portfolio nieruchomości premium, odpowiednich do wynajmu przez pracowników korporacji, począwszy od luksusowych domów jednorodzinnych w prestiżowych lokalizacjach, na apartamentach w centrum Gdańska i Gdyni skończywszy. Oferujemy starannie wybrane nieruchomości zlokalizowane w najlepszych dzielnicach, preferując nowoczesne budynki oraz mając na względzie bliskość centrów biznesowych i szkół.

Załóżmy, że posiadam apartament w wysokim standardzie i zależy mi na znalezieniu odpowiedniego najemcy? Przychodzę do Lasota Business Consulting i...?

I szybko znajdziemy Panu klienta. Dysponujemy doświadczonymi, licencjonowanymi agentami, którzy służą praktyczną wiedzą i wsparciem w sprawach wynajmu, administracyjno - prawnych i wszelkich działaniach związanych z transakcją. Mamy dostęp do aktualnej bazy polskich i zagranicznych klientów korporacyjnych, włącznie z większością międzynarodowych firm działających na terenie Trójmiasta. Obecnie poszukujemy na okres 3 lat apartamentów i domów w Trójmieście, m. in. dla oficerów NATO z Polski, Kanady, USA i Czech oraz innych specjalistów branży IT, czy linii lotniczych. Ponadto kancelaria, zapewnia kompleksową obsługę apartamentów: zarządzanie, wynajem i sprzedaż apartamentów premium, doradztwo inwestycyjne, biznesowe i prawne, a także aranżację wnętrz i home staging. Reasumując, wynajem z Lasota BusinessConsulting Real Estates to minimalizacja ryzyka transakcji, pewne i stałe dochody, mniej formalności oraz wygoda i oszczędność czasu.

Autor: Max Radke Prestiż 83 08/2017