Warto przeczytać
Wynajem apartamentów premium dla firm i instytucji zagranicznych

Popyt na luksusowe nieruchomości stopniowo rośnie. W Trójmieście da się zauważyć coraz większe zainteresowanie klientów nieruchomościami drogimi i usytuowanymi w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach. Nowe Orłowo, Sopot, centrum Gdyni czy pas nadmorski w Gdańsku – to te miejsca budzą obecnie największe zainteresowanie.

Najważniejsze kwestie umowy najmu zawieranej z cudzoziemcem

Dynamiczny rozwój rynku sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników międzynarodowych korporacji i coraz częściej decydujemy się na zawarcie umowy najmu z cudzoziemcem. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy stroną umowy najmu jest osoba fizyczna w tym przypadku , a nie bezpośrednio korporacja, spółka czy firma?


Aktualnie poszukujemy
Poszukujemy nieruchomości

Aktualnie poszukujemy dla naszych kontrahentów następujących apartamentów i domów (czytaj dalej...)

Polecamy
Nieruchomość inwestycyjna na wynajem

Łączna liczba Polaków mieszkająca w wynajmowanych mieszkaniach przekracza 2 mln osób. Udział najmu w krajowym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wynosi ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy poziom ten osiąga 15-20%. Tendencja wzrostowa sprawia, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości na wynajem. Jak robić to z głową, by zminimalizować ryzyko inwestycji? O tym rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką gdyńskiej agencji Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Apartament inwestycyjny niuanse, pułapki, zalety

Właściciele apartamentów chcąc przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem, często stoją przed dylematem, jaką formę wynajmu wybrać – wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy? Warto pamiętać, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie musi wyróżniać się innymi cechami, niż przy długoterminowym. Różnica występuje również w stopie zwrotu inwestycji oraz w kosztach i czasie, które trzeba przeznaczyć na szukanie lokatorów. O apartamentach inwestycyjnych rozmawiamy z Agatą Karolina Lasota, właścicielką kancelarii Lasota Business Consulting.

Wynajem nieruchomości premium pobyt przerasta podaż

Ponad 2 miliony Polaków mieszkało w wynajmowanych mieszkaniach na koniec roku 2016. Szacuje się, że na koniec roku 2017 ta liczba zwiększy się o 10 procent. Tak dynamiczny wzrost cieszy zwłaszcza tych, którzy inwestują w nieruchomości, popyt bowiem kształtuje podaż. Jednym z najlepszych rynków nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest Trójmiasto – twierdzi Agata Karolina Lasota, właścicielka kancelarii Lasota Business Consulting.

Agata Karolina Lasota

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Pani Agato, mam pieniądze i chcę je zainwestować. Dlaczego radzi mi Pani inwestycję w nieruchomość premium?

Dlatego, że tego typu inwestycje co prawda charakteryzują się tym, że trzeba wyłożyć spore pieniądze, ale gwarantują ponadprzeciętną stopę zwrotu i są uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Na dodatek nieruchomości z górnej półki są pożądane wśród klientów korporacyjnych, a taki właśnie klient gwarantuje najwyższy zysk. Mówię to na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w obsłudze klienta korporacyjnego. W przypadku najmu korporacyjnego stronami umowy są bezpośrednio korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe. Wynajem mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania. Bardzo często faktura za wynajem jest regulowana przez samego pracodawcę, co stanowi dodatkową gwarancję.

Jakiego rzędu stopę zwrotu można wygenerować?

Przy tradycyjnym, długoterminowym wynajmie mieszkania, stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 4-5% w skali roku, a w przypadku rocznej lokaty bankowej ok. 2% do 3%. Najkorzystniejszy jest wynajem korporacyjny przynoszący zysk powyżej 6% w skali roku.

Co to jest nieruchomość premium?

To luksusowe apartamenty, wille miejskie i zabytkowe kamienice w najlepszych lokalizacjach. Oprócz ścisłego centrum Gdańska czy Gdyni, wielką popularnością w Trójmieście cieszą się dzielnice, które mają unikalny charakter, tereny zielone i rekreacyjne, piękną architekturę, czy usytuowane są w pasie nadmorskim. Tego typu nieruchomości charakteryzują się wykończeniem w najwyższym standardzie, dodatkowymi udogodnieniami dla mieszkańców, tj. parking, siłownie i strefy relaksu, obsługa concierge, świetne sąsiedztwo z dostępem do dobrych restauracji, dobry dojazd do centrów biznesowych.

Kto kupuje nieruchomości premium?

Takie apartamenty kupują za pośrednictwem naszej agencji nie tylko ludzie zamożni, którzy szukają luksusowego lokum, ale także fundusze inwestycyjne i międzynarodowe firmy.

Jaki jest aktualnie popyt na nieruchomości luksusowe?

Popyt systematycznie rośnie. Przede wszystkim, zwiększa się liczba ludzi zamożnych. Po drugie, według danych z rynków zagranicznych wartość luksusowej nieruchomości w ciągu dziesięciu lat wzrasta średnio o 100%. Trzeba też pamiętać, że nabywca 1apartamentu może go wynajmować, co przekłada się na dodatkowe zyski. Wszystko to sprawia, że popyt napędza podaż.

Dlaczego warto kupić, sprzedać z Lasota Business Consulting?

Dlatego, że oferujemy model współpracy indywidualnej, zarówno z klientem kupującym, jak i sprzedającym. Model ten gwarantuje szereg korzyści, które zwiększą widoczność oferty nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale też wśród wielu naszych lojalnych klientów, co przyspieszy proces poszukiwania poważnego nabywcy lub najemcy nieruchomości. Swoim klientom proponuję usługę LBC Exclusive, zapewniającą nie tylko lepszą widoczność oferty, ale przede wszystkim szereg innych zalet takich jak: najefektywniejsze i sprawdzone zagraniczne portale ogłoszeniowe, prasę branżową czy newsletter Lasota Buisness Consulting Real Estates oraz media społecznościowe.

Załóżmy, że zamierzam kupić apartament w wysokim standardzie pod inwestycje i zależy mi na znalezieniu odpowiedniego najemcy? Przychodzę do Lasota Business Consulting i...?

Pomożemy Panu w realizacji planów inwestycyjnych. Korzystając z rekomendowanych przez naszych ekspertów nieruchomości może Pan inwestować samodzielnie lub zlecić usługę naszym specjalistom. Usługa zapewnia profesjonalne wsparcie w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli brakuje komuś czasu na analizę sytuacji rynkowej i chce otrzymać rekomendacje inwestycyjne, które będą uwzględniały jego cele, skłonność do podejmowania ryzyka oraz obecną sytuację rynkową. Jednocześnie klient ma pełną kontrolę nad inwestycją, samodzielnie podejmuje decyzje w jaki sposób skorzystać z udzielonych rekomendacji.

Autor: Max Radke Prestiż 84 09/2017