Warto przeczytać
Wynajem apartamentów premium dla firm i instytucji zagranicznych

Popyt na luksusowe nieruchomości stopniowo rośnie. W Trójmieście da się zauważyć coraz większe zainteresowanie klientów nieruchomościami drogimi i usytuowanymi w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach. Nowe Orłowo, Sopot, centrum Gdyni czy pas nadmorski w Gdańsku – to te miejsca budzą obecnie największe zainteresowanie.

Najważniejsze kwestie umowy najmu zawieranej z cudzoziemcem

Dynamiczny rozwój rynku sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników międzynarodowych korporacji i coraz częściej decydujemy się na zawarcie umowy najmu z cudzoziemcem. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy stroną umowy najmu jest osoba fizyczna w tym przypadku , a nie bezpośrednio korporacja, spółka czy firma?


Aktualnie poszukujemy
Poszukujemy nieruchomości

Aktualnie poszukujemy dla naszych kontrahentów następujących apartamentów i domów (czytaj dalej...)

Polecamy
Nieruchomość inwestycyjna na wynajem

Łączna liczba Polaków mieszkająca w wynajmowanych mieszkaniach przekracza 2 mln osób. Udział najmu w krajowym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych wynosi ok. 5%, podczas gdy w krajach zachodniej Europy poziom ten osiąga 15-20%. Tendencja wzrostowa sprawia, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości na wynajem. Jak robić to z głową, by zminimalizować ryzyko inwestycji? O tym rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką gdyńskiej agencji Lasota Business Consulting.

Najem korporacyjny to pewny zysk

Inwestycje biurowe w Trójmieście rosną jak grzyby po deszczu, rozwija się rynek. Coraz więcej polskich i międzynarodowych korporacji decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w naszym regionie. Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting Real Estates, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu.

Nieruchomość premium pod inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kupno mieszkania uważane jest za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów lokowania kapitału, który daje pewny zysk. W tym segmencie największą stopę zwrotu gwarantują nieruchomości premium. O tym jak dobrze kupić i sprzedać nieruchomość luksusową rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką kancelarii LB Consulting.

Apartament inwestycyjny niuanse, pułapki, zalety

Właściciele apartamentów chcąc przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem, często stoją przed dylematem, jaką formę wynajmu wybrać – wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy? Warto pamiętać, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie musi wyróżniać się innymi cechami, niż przy długoterminowym. Różnica występuje również w stopie zwrotu inwestycji oraz w kosztach i czasie, które trzeba przeznaczyć na szukanie lokatorów. O apartamentach inwestycyjnych rozmawiamy z Agatą Karolina Lasota, właścicielką kancelarii Lasota Business Consulting.

Wynajem nieruchomości premium pobyt przerasta podaż

Ponad 2 miliony Polaków mieszkało w wynajmowanych mieszkaniach na koniec roku 2016. Szacuje się, że na koniec roku 2017 ta liczba zwiększy się o 10 procent. Tak dynamiczny wzrost cieszy zwłaszcza tych, którzy inwestują w nieruchomości, popyt bowiem kształtuje podaż. Jednym z najlepszych rynków nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest Trójmiasto – twierdzi Agata Karolina Lasota, właścicielka kancelarii Lasota Business Consulting.

Inwestycje w Gdańsku

Apartamenty Nadmorskie
Gdańsk Jelitkowo ul Piastowska

Kompleks Apartamentów Nadmorskich zlokalizowany jest w gdańskiej dzielnicy - Jelitkowo. To kameralne osiedle położone jest tuż przy samej granicy z Sopotem, kilkadziesiąt metrów od samej plaży, bezpośredniej bliskości sosnowego lasu, klubu żeglarskiego oraz molo w Brzeźnie. Tuż za osiedlem rozciąga się największy w Trójmieście park rekreacyjny im. Reagan'a, a w nim wiele ścieżek spacerowych i rowerowych.
Garnizon
Gdańsk Wrzeszcz ul. Słonimskiego

Lofty i Apartamenty Garnizon to niepowtarzalna inwestycja zlokalizowana w samym sercu trójmiejskiej metropolii, na granicy dzielnic Wrzeszcza i Strzyża. Najbliższe sąsiedztwo to kameralna, niska zabudowa w otoczeniu parkowej zieleni oraz odrestaurowanych budynków zabytkowych. Kompleks apartamentowy zlokalizowany jest z dala od zgiełku miasta pasami zabudowy biurowej z ograniczonym ruchem samochodowym. Wokół budynku reprezentacyjnie zagospodarowane tereny zielone z oryginalnymi elementami małej architektury.
Nadmorski Dwór
Gdańsk Zaspa ul. Czarny Dwór

Nadmorski Dwór położony jest w nadmorskiej części Gdańska Brzeźna. Architektura budynków nawiązuje stylistyką do śródziemnomorskiego kurortu. Mieszkańcy ostatnich kondygnacji cieszyć się mogą widokiem na morze z prywatnych platform widokowych. To miejsce dla tych, którzy cenią komfort życia w mieście oraz poszukują kameralnego miejsca blisko przyrody i terenów rekreacyjnych.
Szafarnia
Gdańsk Stare Miasto ul. Szafarnia

Luksusowy kompleks apartamentowy zlokalizowany w samym sercu Starego Miasta Gdańska przy ulicy Szafarnia, tuż obok mariny jachtowej. Do dyspozycji mieszkańców strefa rekreacyjna i kameralne spa: sauna, fitness club, jaccuz oraz siłownia. Obiekt chroniony i monitorowany. Najbliższe sąsiedztwo to urokliwe zakątki Starego Miasta, a także tętniąca życiem marina jachtowa. Obiekt chroniony i monitorowany. Podziemne miejsca parkingowe.
Quattro Towers
Gdańsk Wrzeszcz ul. Partyzantów

opis wkrótce
3 Żagle
Gdańsk Przymorze ul. Olsztyńska

Kompleks trzech budynków mieszkalnych wraz z częścią handlowo-usługową zlokalizowanych w Gdańsku na Przymorzu. Inwestycja położona jest w odległości 1,5 km od Zatoki Gdańskiej oraz popularnych centrów handlowych ( Alfa, Galeria Przymorze).
Waterlane
Gdańsk Stare Miasto ul. Szafarnia

Ekskluzywny apartamentowiec zlokalizowany jest w nowoczesnym kompleksie przy ulicy Szafarnia. Do dyspozycji mieszkańców strefa rekreacyjna i kameralne spa: sauna sucha i parowa, fitness club, jaccuzi, siłownia oraz basen. Obiekt chroniony i monitorowany.
Neptun Park
Gdańsk Jelitkowo ul. Wypoczynkowa

Luksusowy kompleks apartamentowy Neptun Park położony jest w Gdańsku Jelitkowie. To miejsce, gdzie spotyka się Gdańsk z Sopotem. Przyjemny spacer nadmorską promenadą zaprowadzi Nas do atrakcji Sopotu. Neptun Park to miejsce dla ceniących wygodę w zgodzie z naturą. Inwestycja znajduje się zaledwie 100 metrów od plaży, w otulinie parku krajobrazowego. Oferuje to świetne warunki do rekreacji na świeżym powietrzu – trasy rowerowe, miejsce do biegania, gier i zabaw.
Brętowska Brama
Gdańsk Wrzeszcz ul. Słowackiego

Nowoczesna inwestycja zlokalizowana w Gdańsku Wrzeszczu. Obiekt posiada 17 kondygnacji. Wszystkie apartamenty posiadają przestrzenne tarasy bądź balkony. Do dyspozycji mieszkańców kameralna sfera rekreacyjna: siłownia, sauna, fitness oraz bilard. Obiekt chroniony i monitorowany. W budynku cichobieżne windy oraz podziemna hala garażowa.
Kwartał Kamienic
Gdańsk Stare Miasto ul. Tandeta

Niepowtarzalny zespół apartamentowy wraz z częścią usługową zlokalizowany w samym sercu Głównego Miasta Gdańska. Obejmuje on kwartał ulic: Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety. Obiekt położony jest tuż obok kościoła św. Jana, historycznego żurawia oraz Bazyliki Mariackiej. Kompleks chroniony i monitorowany. Ciekawie zaprojektowane patio wewnętrzne wraz z ogródkiem i fontanną. Do dyspozycji mieszkańców strefa rekreacyjna i kameralne spa: sauna sucha i parowa, fitness club, jaccuzi, siłownia, bilard, sala wypoczynku i drink bar. W części usługowej obecnie powstają trzy światowe restauracje.

Inwestycje w Sopocie

Aquarius
Sopot Górny ul. Armii Krajowej, ul. Okrężna

Inwestycja zlokalizowana w pobliżu terenów rekreacyjnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jednocześnie niedaleko centrum, tuż obok popularnego punktu widokowego „Królewskie Wzgórze”. Inwestycja zbliżona jest architektonicznie do form sopockich will. Niska zabudowa zapewnia mieszkańcom kameralność. Pięknie zaaranżowane tereny zielone wraz z placem zabaw dla najmłodszych. Eleganckie strefy wejścia podkreślają wysoki standard i prestiż inwestycji. Mieszkania na parterze posiadają prywatne ogródki, a na wyższych kondygnacjach balkony lub ogródki.
Karlikowski Młyn
Sopot Dolny ul. 3 Maja

Kompleks apartamentowy usytuowany w jednej z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo części Dolnego Sopotu. Pośród budynków mieszkalnych zaprojektowany został obszerny dziedziniec wraz z placem zabaw dla dzieci. Wewnątrz osiedla liczne zieleńce wzbogacone szlachetnymi odmianami roślinności.
Parkur
Sopot Wyścigi ul. Władysława Łokietka

Inwestycja zlokalizowana w dolnej części Sopotu, pomiędzy ulicą Władysława Łokietka i pasem nadmorskim. Kameralną zabudowę tworzą trzypiętrowe budynki wielorodzinne nawiązujące stylistyką do zabudowy Sopotu. Wewnątrz zaprojektowany został malowniczy dziedziniec wraz z elementami małej architektury. Plac zabaw dla najmłodszych. Apartamenty na najniższych kondygnacjach posiadają prywatne ogródki. Do dyspozycji mieszkańców kompleks rekreacyjny: sauna sucha, sauna parowa i sala fitness.
Patio Mare
Sopot Dolny ul. Bolesława Chrobrego

Inwestycja zlokalizowana w samym sercu Dolnego Sopotu przy ul. B. Chrobrego, w odległości kilkudziesięciu metrów od plaży oraz sopockiego „Monciaka”. Ten ekskluzywny kompleks apartamentowy to połączenie przedwojennego stylu sopockiego z nowoczesną technologią. Przepięknie zaprojektowany dziedziniec wewnętrzny wraz ze stylową fontaną , zdobiony szlachetnymi gatunkami ozdobnych roślin i krzewów. Plac zabaw dla dzieci.
Willa Krystyna
Sopot Dolny ul. Haffnera

Luksusowy budynek położony w Sopocie, zaledwie w odległości 200 metrów od morza. Obiekt został zmodernizowany i rozbudowany z zachowaniem jego kształtu historycznego oraz detali architektonicznych. Hol wraz z recepcją zaprojektowany został w stylu retro. Do dyspozycji mieszkańców strefa rekreacyjna: solarium, siłownia, sauna, gabinet hydromasażu.
Willa Maria
Sopot Dolny ul. Haffnera

Luksusowy apartament owiec położony w Sopocie przy ul. J. Haffnera, w odległości 250 metrów od morza. Ekskluzywne wnętrze, jak i jego część zewnętrzna zaprojektowane zostały w nowoczesnym stylu. Do dyspozycji mieszkańców strefa rekreacyjna: siłownia, sauna, pomieszczenie hydromasażu.

Inwestycje w Gdyni

Altoria
Mały Kack ul. Strzelców

Komfortowy i nowoczesny kompleks apartamentowy położony z dala od zgiełku miejskiego otoczony zielenią lasu. Ze słonecznego wzgórza rozpościera się widok na panoramę miasta i Zatokę Gdańską. Wewnątrz obiektu zaaranżowano przepiękny dziedziniec z malowniczym ogrodem orientalnym inspirowanym ogrodami japońskimi. Dziedziniec wyłączony jest z ruchu kołowego. Wejście dla gości prowadzi przez reprezentacyjną recepcję.
Altus
Gdynia Redłowo ul. Legionów

Nowa inwestycja zlokalizowana w Gdyni przy ulicy Legionów. Elegancki charakter inwestycji podkreśla duża ilość szkoła. Kameralność zapewnia wysoki cokół odgradzający pobliską Al. Zwycięstwa od części mieszkalnej.
Sea Towers
Gdynia Śródmieście ul. Hryniewickiego

Luksusowy, wielokondygnacyjny kompleks apartamentowy z częścią usługowo-biurową powstały na Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Sea Towers to dwie połączone wieże, jedna posiadająca 29, a druga 38 kondygnacji. Wyższa wieża wraz z masztem antenowym osiąga 141,6 metrów. Jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce.